top of page

UVBOX

UV BOX Hızlandırılmış UV Yaşlandırma Test Cihazı, güneş ışınlarının malzeme üzerindeki etkisini ultraviyole floresan lambalar (UV) ile simüle etmektedir.

Bu sayede güneşin yıllar boyunca malzeme üzerinde yaptığı etkiyi kısa sürelerde görebilmekteyiz.  Aynı zamanda opsiyonel olarak Çiğ ve yağmur etkisini görebilmek için yoğuşma ve spreyleme sistemleri ile bu hava koşulları oluşturulabilmektedir.

UVbox Uv yaşlandırma test cihazı

UVBOX

UV BOX Hızlandırılmış UV Yaşlandırma Test Cihazı, güneş ışınlarının malzeme üzerindeki etkisini ultraviyole floresan lambalar (UV) ile simüle etmektedir. Bu sayede güneşin yıllar boyunca malzeme üzerinde yaptığı etkiyi kısa sürelerde görebilmekteyiz. Aynı zamanda opsiyonel olarak Çiğ ve yağmur etkisini görebilmek için yoğuşma ve spreyleme sistemleri ile bu hava koşulları oluşturulabilmektedir.

 

UV BOX dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcıya kolay bir kontrol ve kullanım sunmaktadır. Ayrıca Wi-Fi özelliği sayesinde uzaktan erişim sağlanabilmektedir.

 

UV BOX cihazının öne çıkan en büyük özelliği ise test kabinlerinin standart numuneler haricinde müşterinin istediği şekilde tasarlanabilir olmasıdır. Böylece direkt 3 boyutlu bitmiş ürün testleri de yapılabilmektedir.

UV Lambalar

 

UV floresan lambalar, diğer lamba türlerine göre daha kararlıdır ve en iyi UV güneş simülasyonunu sunar. Spektral dağılım (SPD), binlerce saatlik çalışmadan sonra bile lambanın eskimesi ile değiştirilmez ve bu özellik daha tekrarlanabilir sonuçlar, daha düşük lamba değiştirme sıklığı ve işletme maliyetlerinde azalma sağlar.

 

UVA-340 lambalar

UVA-340 lambaları, 365 nm'den 295 nm değerine kadar kritik dalga boyu alanında en iyi güneş ışığı simülasyonunu sunar.

 

UVB-313 lambalar

 

UVB-313 lambaları, normalde dünya yüzeyine ulaşan lambalardan daha agresif kısa dalga boylu UV kullanımıyla ivmeyi en üst düzeye çıkarır. Sonuç olarak, bazı malzemeler için bu lambalar çok şiddetli sonuçlar verebilir.

Neden COFOMEGRA UV BOX

 

  • Çok işlevsel yeni İtalyan tasarımı

  • Güç kesintisinden sonra otomatik yeniden başlatma

  • Müşteri isteğine göre 3 boyutlu numuneler veya boyutlar için özel tasarım numune tutucu

  • Standart numuneler için 48 numune kapasiteli numune tutucu

  • Önceden programlanmış test standardı ve ücretsiz programlama testi ile dokunmatik ekran kontrolü.

  • Gelişmiş kalibrasyon teknolojisi.

  • Işınım ve sıcaklığın tutarlı dağılımı.

  • Neredeyse bakım gerektirmez.

  • Yüksek endüstriyel rekabet gücü 4.0.

bottom of page