top of page

Tork Ölçüm Mikseri

Termoplastikler, termosetler, elastomerler, seramik kalıplama bileşikleri, dolgu maddeleri, pigmentler ve daha birçok plastik ve plastifiye edici malzemelerin belirlenmesi.

tischantrieb-metastation-4e-mit-messkneter-1024x768.png

Ölçüm Mikserleri

  • İki parçalı veya üç parçalı karıştırıcı haznesi sayesinde kolay kullanım ve temizlik

  • Sıvı ısıtma/soğutma veya elektrikli ısıtma ile

  • Üç bağımsız ısıtma bölgesi aracılığıyla mikserlerin hassas ve sürekli ısıtılması/soğutulması

  • Elektrikli ısıtma ile 500°C'ye kadar çalışma sıcaklıkları

  • Hızlı sökülebilir değiştirilebilir mikser bıçakları sayesinde manifold uygulamaları

Brabender® ölçüm mikserleri, termoplastiklerin, termosetlerin, elastomerlerin, seramik kalıplama bileşiklerinin, dolgu maddelerinin, pigmentlerin ve çok daha fazla plastik ve plastifiye edici malzemenin belirlenmesi için bir Plastograph®'a bağlanan değiştirilebilir ölçüm kafalarıdır. pratiğe yönelik koşullar, uygun maliyetli, güvenilir ve az zaman ve malzeme harcaması.

Ölçüm mikserleri, redüktörlü bir mikser arka sehpası ve bir mikser kasesinden oluşur. Elektronik bir güvenlik sistemi, aşırı yük nedeniyle tahrik ünitesinin hasar görmesini önler.

Bıçaklar özel çelikten imal edilmiştir. Farklı hızlarda birbirine doğru ters dönüş, mükemmel birleştirme ve karıştırma özellikleri sağlar. Isıtma/soğutma, ya bir soğuk sirkülasyon termostatı ile ya da elektrikle hava soğutma ile yapılır.

Kullanıcı tarafından optimize edilen WINMIX yazılımı, sonuçların en son standartlara göre değerlendirilmesini sağlar.

Uygulama

Brabender® ölçüm karıştırıcıları ile polimerlerin ve diğer plastik ve plastikleştirilebilir malzemelerin üretimi ve işlenmesi ile ilgili olan birleştirme (compounding), karıştırma, çiğneme vb. gibi tüm süreçleri laboratuvar ölçeğinde simüle edebilirsiniz.

Brabender® ölçüm karıştırıcıları, termoplastiklerin, termosetlerin, elastomerlerin, seramik kalıplama malzemelerinin, pigmentlerin ve diğer birçok plastik ve plastikleştirilebilir maddenin işlenebilirliğini test eder.

Bıçak geometrileri
Farklı bıçaklardan oluşan geniş bir yelpazeye sahip bıçak seçeneklerinden, özel uygulamanız için optimum bıçak geometrisini seçin. Bunlar, endüstriyel uygulamada uzun yıllardır başarısı kanıtlanmış olan Banbury, kam ve makaralı bıçakların yanı sıra, örneğin; termoset malzemeler için delta bıçaklardır.

Yazılım

Kullanım kolaylığı ile geliştirilen Windows® ortamında çalışan yazılım ölçüm sonuncunda alınan değerlerin son standartlara uygun değerlendirilmesini sağlar. Eş zamanlı izlenen ölçüm eğrileri ölçümlerin ve değerlendirmenin test devam ederken yapılmasını sağlar. Windows® ortamı avantajlarını kullanır ve aynı zamanda teste devam ederken, daha önce alınmış verilerin incelenmesi, yazı ilave edilmesi gibi işlemler yapılabilir.

Opsiyonel veri karşılaştırma programı bir veya birden fazla seri testin karşılaştırmasının kolaylıkla yapılmasını sağlar. Ortalama değer, standart sapma gibi istatiksel bilgiler otomatik olarak hesaplanır, dijital ve grafik olarak gösterilir. Referans eğri olarak seçilecek bir eğri ile yapılan ölçümlerin eğrileri karşılaştırılarak numunenin istenen kriterleri karşılayıp karşılamadığı incelenebilir. Özel karşılaştırma programı sıcaklık, mikser hızı, katkılar gibi tüm parametrelerin numune üzerindeki etkilerini gösterir.

bottom of page