top of page

Solarbox 1500-3000

Xenon ışığı altında UV yaşlandırma testlerinin yapılabildiği 2 farklı kabin boyutu seçeneğine sahip masaüstü modeldir. 

Sınırlı bütçeye sahip laboratuvarlar veya küçük hacimli ışık haslığı testleri için ekonomik ve mükemmeldir.

SOLARBOX-1500-3000 uv yaşlandırma kabini

Solarbox 1500-3000

Xenon ışığı altında UV yaşlandırma testlerinin yapılabildiği 2 farklı kabin boyutu seçeneğine sahip masaüstü modeldir. Sınırlı bütçeye sahip laboratuvarlar veya küçük hacimli ışık haslığı testleri için ekonomik ve mükemmeldir. 290 – 800 nm dalga boyunda güneş ışığının iki katı radyasyon seviyesine denk gelen 1.1 W /m2 ışıma şiddetine kadar döner düğme ile ışıma şiddeti ayarı yapılabilir. Güneş ışığına maruz kalmaya yönelik bu cihazların kullanımı kolaydır ve test kabini içindeki bir UV ışınım sensörü ile ölçülen ve kontrollü ışıma sayesinde hızlandırılmış, güvenilir ve tekrarlanabilir fotostabilite testlerine izin verir.

Zamanlayıcı ile 999 saate kadar test süresi ayarlanabilir. Yeni ürünlerin çeşitli son kullanım ortamlarının simülasyonu ile ürünlerin uv dayanımını belirlemek, gelen ürün ve komponentlerin kalite kontrolü, üretimin rutin kontrolü ve ayrıca 3 boyutlu parçaları test etmek amacı için kullanılabilir. SOLARBOX UV test kabinleri kompakt, güvenilir ve ekonomik sistemlerdir. Talep edildiğinde testi hızlandırmak veya küresel endüstri standartlarının talep ettiği parlaklığı seçmek için güneş ışınımının 2 katı seviyesine kadar ışık şiddetine izin veren çok güçlü bir xenon lambaya sahiptir.

Yalnızca çok pahalı Xenon test kabinlerinin sunabildiği 1.1 W/m2 ışınım şiddeti ile UV (güneş) direnci testlerini ekonomik Solarbox kabinleri güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir. Lamba yuvası ve test kabinindeki yenilikçi alüminyum reflektör sistemi, numune tepsisinde eşit parlaklık sağlar ve enerji tasarrufu için radyasyon çıkışını optimize eder.

Cihaz ile birlikte temin edilebilecek filtreler;

  • UV 295-400 nm geniş band

  • UV 340 dar bant

  • UV 366 dar bant

  • UV 420 dar bant

bottom of page