top of page

SIM 6010

ISO 105-G03 standardına uygun tekstil ürünlerinde atmosfer şartlarında (bağıl nem değeri %67 aşmadan ) ozonun renk soldurma testleri için tasarlanmıştır. Yüksek verimli ozon jeneratörü, kapalı devre ozon konsantrasyon kontrolü ve 24 adet numune takılabilen ve dönen numune tutucu testlerin istenen şartlarda yapılmasını sağlar.

SIM 6010 ozon test kabini

SIM 6010

ISO 105-G03 standardına uygun tekstil ürünlerinde atmosfer şartlarında (bağıl nem değeri %67 aşmadan ) ozonun renk soldurma testleri için tasarlanmıştır. Yüksek verimli ozon jeneratörü, kapalı devre ozon konsantrasyon kontrolü ve 24 adet numune takılabilen ve dönen numune tutucu testlerin istenen şartlarda yapılmasını sağlar. Test sistemi, büyük bir pencereye sahip paslanmaz çelik bir kabin ve tekstil numunelerini hareket ettirmek için bir döndürme diskinden oluşur.

 

Test koşulları, bir PID kontrolörü tarafından otomatik olarak kontrol edilir. Ozon, tek ışınlı bir fotometre ile - seçici olarak ve çözücülere karşı çapraz duyarlılık olmaksızın ölçülür. Kabin kapısı kilitlenebilir ve korozyona dayanıklı paslanmaz çelik kapı kilitleriyle kapatılabilir. Güvenlik için sistem dışarı atılan ozonu yok etmek için bir aktif karbon fi ltreye sahiptir. Ayrıca kabindeki ozon seviyesine göre kırmızı/yeşil ledlere sahip uyarı sinyal lambası mevcuttur.

Teknik Özellikler

  • Ozon konsantrasyon aralığı: 0.001-9.999 ppmv

  • Numune tutucu: 24 numuneli ,1 devir/dak hızlı

  • Kabin hacmi:120 litre

  • Kabin boyutları: 600 x 600 x 350 mm

  • PLC: Siemens Logo TD

  • Koruma derecesi: IP65

bottom of page