top of page

LabPro serisi

Son derece özelleştirilebilir, son teknoloji laboratuvar pres makineleri serisi LabPro ile tanışın. LabPro pres makineleri, mükemmel ve tutarlı presleme kaliteleriyle bilinir ve dünya çapında zorlu laboratuvar ortamlarında ve Ar-Ge tesislerinde kullanılır.

LabPro laboratuvar presleri

LabPro serisi

Son derece özelleştirilebilir, son teknoloji laboratuvar pres makineleri serisi LabPro ile tanışın. LabPro pres makineleri, mükemmel ve tutarlı presleme kaliteleriyle bilinir ve dünya çapında zorlu laboratuvar ortamlarında ve Ar-Ge tesislerinde kullanılır. En güçlü LabPro modelinin kapanma kuvveti 5.000 kN'nin üzerine çıkabilse de, çok daha düşük kapanma kuvvetleri (10 kN veya daha az) gerektiren baskılarda da aynı doğruluk ve tutarlılıkla çalışabilmektedir. LabPro serisi presler büyük ölçüde otomatiktir ve kullanıcı dostu bir dokunmatik ekran kontrol arayüzü ile donatılmıştır. Dahası, entegre ön ayar oluşturucu, laboratuvar teknisyenlerinin 999'a kadar baskı reçetesi oluşturmasına ve saklamasına olanak tanır. LabPro serisi, operatörün güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. CE sertifikalı LabPro serisi bu nedenle sabit bir üst plaka, bir acil durdurma sistemi ve bir güvenlik kalkanı gibi birçok güvenlik özelliğini içerir. Vakum koşulları altında yüksek sıcaklıkların kullanımına izin veren benzersiz ve çok etkili bir vakum sistemi dahil olmak üzere LabPro serisi için çok çeşitli seçenekler mevcuttur. LabPro, en zorlu kalite kontrol ve Ar-Ge uygulamalarının yanı sıra özel bir yaklaşım gerektiren belirli malzemelerin hazırlanması için doğru seçimdir.

 

Opsiyonlar

 

Programmable veya ProView kontrol sistemi

LabPro presleri, 8.4 ” dokunmatik ekran kullanan Programmable Kontrol Sistemi veya 15” dokunmatik ekran içeren ProView sistemi ile birlikte teslim edilebilir. ProView sisteminin daha geniş ekran alanı, kullanıcıya LabEcon'un ayarları ve ilerlemesi hakkında daha iyi bir görüş sağlar ve üniteyi kontrol etmek için ekstra rahatlık sağlar. Ayrıca, ProView sistemi, son kapanma aşamasında pres hızını kontrol etmek için bir frekans kontrolörü ekler.

 

Aktif soğutma sistemi

Elektrikli vanalarla kontrol edilen pres baskı plakalarının otomatik su soğutma sistemidir. Bu şekilde, bir sonraki numune daha düşük bir sıcaklık seviyesinde çalışılacaksa sistem hızlı bir şekilde hazır hale getirilebilir. Soğutma sistemi, talep üzerine ASTM D4703'e (15 ° C / dak soğutma rampası elde etmek için) uygun hale getirilebilir.

 

Vakum sistemi

LabPro'nun destek masasına entegre edilmiş bir vakum pompası vasıtasıyla pres kabini vakum altına (30 - 40 mbar) konulabilir. Bu şekilde, 700 ° C'ye kadar yüksek sıcaklıklarda bile oksijensiz ve / veya nitrojen veya argon gibi diğer gazlarla testler gerçekleştirilebilir. Vakum pompası Programmable veya ProView yazılımı tarafından kontrol edilir ve vakum koşulları programlanabilir. Baskıdan sonra, pres kabini kolaylıkla havalandırılabilir. Sertleştirilmiş cam pencere, aydınlatma, elektrik geçişleri veya birden fazla presleme açıklığı (daylight) gibi çeşitli ek özellikler istek üzerine entegre edilebilir. Tüm değişiklikler,

CE yönetmeliklerine uygun olarak ve maksimum güvenlik göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir.

700 ° C'ye kadar ısıtma kapasitesi

 

LabPro modellerinin ısıtma kapasitesi 700 ° C'ye kadar genişletilebilir. Bu, daha geniş bir numune malzeme yelpazesinin kullanılmasına izin verir.

 

Hızlı ısıtma sistemi

 

Bu sistem kurulduğunda, LabPro preslerinin ısıtma işlemi 20 ° C / dakikaya kadar hızlandırılabilir. Bu, 180 ° C'ye (16 dakika yerine) sadece 8 dakika veya 400 ° C'ye (38 dakika yerine) ulaşmak sadece 19 dakika sürdüğü için oldukça zaman kazandırır.

 

Özelleştirilmiş "daylight" ve plaka boyutları

“Daylight” boyutları (bu, alt ve üst plakalar arasındaki açıklığı ifade eder) ve plaka boyutları (teknik özellikler bölümüne bakın) istek üzerine özelleştirilebilir. Aynı döngü içinde önemli ölçüde daha fazla sayıda numunenin işlenmesini sağlayan ekstra “daylight” açıklığı eklemek de mümkündür. Her “daylight” açılığının kendi ısıtma / soğutma ayarları olabilir.

 

Yağ ısıtma

Elektrikle ısıtılan plakalarla karşılaştırıldığında, yağla ısıtılmış plakalar daha homojen bir sıcaklık dağılımı sağlayabilir.

 

Hızlı soğutma sistemi

 

Hızlı soğutma sistemi, baskı plakaları arasında yatay olarak - manuel veya motorlu olarak hareket ettirilebilen iki su soğutmalı plakadan oluşur. Kaset (Cassette) sistemi, basınç altında soğumaya izin vermek için baskı plakaları ile birlikte dikey olarak bile hareket edebilir. Son derece hızlı soğutmanın gerekli olduğu durumlarda, (dakikada 280 ° C'ye kadar soğutma) doğru çözümdür. Ayrıca, soğutma plakaları sürekli olarak soğutulurken, ısıtılmış plakalar sürekli olarak ısıtılacaktır. Bu yöntem, ısıtılmış baskı plakalarının her preslemeden sonra soğutulması ve ardından tekrar ısıtılması gereken geleneksel bir yaklaşıma kıyasla çok daha düşük enerji tüketimiyle sonuçlanır.

 

Ultra düşük (<10 kN) baskı kuvveti için hareketli üst plaka

 

İkincil bir pnömatik sistem, üst plakanın ağırlıksız kapanmasını sağlar. Bu seçenek, düşük bir kapatma kuvveti gerektiğinde (0 - 10 kN) çok kullanışlıdır. Kapatma kuvvetinin daha yüksek olması gerektiğinde standart hidrolik sistem kullanılacaktır.

 

Çelik, alüminyum ve bakır plaka seçenekleri

 

Opsiyon olarak seçilebilen çelik, alüminyum veya bakır plakalar kullanılarak, belirli bir sıcaklık dağılım profili elde edilebilir.

 

Ekstra seçenekler

 

LabPro presiniz ayrıca bir aktarıcı silindir(roller bed), bir egzoz davlumbazı, otomatik havalandırma döngüsü ve bir pres döngüsünün bitişini belirtmek için ışık ve ses sistemleri gibi ek seçeneklerle donatılabilir.

 

Roller bed (Aktarıcı silindir): Kalıbın daha kolay yerleştirilmesini sağlayan aktarıcı rulman ünitelerinden oluşur.

 

Egzoz / emiş davlumbazı: Presin üstüne oturur ve Jacob ø200 mm bağlantı flanşı kullanılarak mevcut bir havalandırma sistemine bağlanabilir.

Otomatik havalandırma döngüsü / gazdan arındırma stroku: Presleme döngüsü sırasında önceden belirlenmiş bir sürenin ardından - presin otomatik olarak açılıp kapanmasıyla ünitenin havalandırılmasına izin verir.

 

Işık sinyali: Ünitenin üstündeki bir ışık sinyali, bir pres döngüsünün sona erdiğini gösterir.

 

Ses sinyali: akustik bir sinyal, pres döngüsünün bittiğini gösterir.

 

Genişletilmiş garanti

 

Talep üzerine standart garanti süresi uzatılabilir.

 

Özelleştirme

 

Presinizin özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesini istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Teknik Özellikler

bottom of page