top of page

LabManual Serisi

LabManual serisi, manuel olarak çalıştırılan hidrolik laboratuvar presleridir. Bu büyük beğeni toplayan masa üstü cihazlar, kalite kontrol ve Ar-Ge amaçlı numuneler hazırlamak için dünya çapında birçok laboratuvarda kullanılmaktadır.

LabManualSeries laboratuvar presleri

LabManual Serisi

LabManual serisi, manuel olarak çalıştırılan hidrolik laboratuvar presleridir. Bu büyük beğeni toplayan masa üstü cihazlar, kalite kontrol ve Ar-Ge amaçlı numuneler hazırlamak için dünya çapında birçok laboratuvarda kullanılmaktadır. LabManual serisi  LabManual50 veya LabManual300 modeline bağlı olarak - 200 ° C veya 300 ° C'de 50kN ve 300kN'ye kadar presleme gereksinimlerini karşılayabilir, ancak aynı zamanda düşük kapatma kuvvetlerinin kullanılmasına da izin verir. Hangi ayarı seçerseniz seçin, sonuçlar her zaman doğru ve tutarlı olacaktır.

 

Mütevazı ayak izi sayesinde, LabManual herhangi bir laboratuvara kolayca kurulabilir. Ayrıca, ünitenin kapalı hidrolik çalışması, yağın sızmasını önler. LabManual, güvenlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır; ergonomik tasarımı ve basit çalışması, laboratuvar teknisyenlerinin hayatını kolaylaştırır. Fontijne Presses'in LabManual baskı makinesi, doğruluk ve tutarlılık gerektiren, ancak işlenecek örnek sayısının orta düzeyde olduğu ve manuel işlem yapılmasına izin veren uygulamalar için doğru seçimdir.

 

Opsiyonlar

Aktif su soğutma (yalnızca LabManual 300)

Aktif su soğutma devresini kullanarak LabManual 300’ün pres plakaları hızlı bir şekilde soğutulabilir. Bu, cihazın değerli olan zamanı kaybetmeden daha düşük bir sıcaklık ayar noktasına ihtiyaç duyan sonraki görevler için kullanılmasına izin verir. Aktif su soğutma seçeneği, pres baskı plakalarının soğutma kanallarını temizlemek için basınçlı hava kullanan bir hava üfleme sistemini içerir. Böylelikle kanallara kirin oturması engellenebilir.

Krom kaplamalı destek plakaları

 

Daha yüksek sıcaklık ayarları kullanılırken, test numunesi plakalara yapışabilir. Bu, krom kaplama plaka seti kullanılarak kolayca önlenebilir. Genişletilmiş garanti ve bakım planı talep üzerine standart garanti süresi uzatılabilir.

Teknik Özellikler

bottom of page