top of page

LabEcon Serisi

Fontijne Presses'in zemin üstü LabEcon serisinin - 300, 600 veya 1000 kN'lik kapasite seçenekleri mevcuttur. En üst düzey LabPro serisinin birçok özelliğini ve kalitesini bir araya getiren otomatik bir hidrolik laboratuvar presidir.

LabEconSeries laboratuvar presi

LabEcon Serisi

Fontijne Presses'in zemin üstü LabEcon serisinin - 300, 600 veya 1000 kN'lik kapasite seçenekleri mevcuttur. En üst düzey LabPro serisinin birçok özelliğini ve kalitesini bir araya getiren otomatik bir hidrolik laboratuvar presidir. Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen LabEcon serisi, doğru ve tutarlı pres kalitesiyle tanınır ve bu nedenle, kalite kontrol ve Ar-Ge için numune hazırlama presi olarak geniş çapta tercih edilme sebebidir. Model seçeneklerine bağlı olarak (300, 600, 1000) 300 ° C'de 300, 600 veya 1000 kN'ye kadar çıkar. Kullanılan model veya ayarlardan bağımsız olarak, sonuçlar her zaman doğru ve tutarlı olacaktır. Ünitenin küçük ayak izi laboratuvara kolayca kurulmasına olanak sağlarken ergonomik tasarımı ve basit dokunmatik ekran arayüzü laboratuvar teknisyenleri tarafından takdir edilmektedir. Ayrıca LabEcon serisi, sabit bir üst plaka, bir acil durdurma sistemi ve bir güvenlik kapağı gibi birçok ek güvenlik özelliği içerir. LabEcon serisi, doğruluk ve tutarlılığın ön koşul olduğu tüm zorlu kalite kontrol ve Ar-Ge uygulamaları için önerilir.

 

Opsiyonlar

 

Programmable veya ProView kontrol sistemi

 

LabEcon presleri, 8.4 ” dokunmatik ekran kullanan Programmable Kontrol Sistemi veya 15” dokunmatik ekran içeren ProView sistemi ile birlikte teslim edilebilir. ProView sisteminin daha geniş ekran alanı, kullanıcıya LabEcon'un ayarları ve ilerlemesi hakkında daha iyi bir görüş sağlar ve üniteyi kontrol etmek için ekstra rahatlık sağlar. Ayrıca, ProView sistemi, son kapanma aşamasında pres hızını kontrol etmek için bir frekans kontrolörü ekler.

 

400 ° C'ye kadar ısıtma kapasitesi

 

LabEcon modellerinin ısıtma kapasitesi 400 ° C'ye kadar genişletilebilir. Bu, daha geniş bir numune malzeme yelpazesinin kullanılmasına izin verir.

 

Hızlı ısıtma sistemi

 

Bu sistem kurulduğunda, LabEcon preslerinin ısıtma işlemi 20 ° C / dakikaya kadar hızlandırılabilir. Bu, 180 ° C'ye (16 dakika yerine) sadece 8 dakika veya 400 ° C'ye (38 dakika yerine) ulaşmak sadece 19 dakika sürdüğü için oldukça zaman kazandırır.

 

Aktif soğutma sistemi

 

Elektrikli vanalarla kontrol edilen pres baskı plakalarının otomatik su soğutma sistemidir. Bu şekilde, bir sonraki numune daha düşük bir sıcaklık seviyesinde çalışılacaksa sistem hızlı bir şekilde hazır hale getirilebilir. Soğutma sistemi, talep üzerine ASTM D4703'e (15 ° C / dak soğutma rampası elde etmek için) uygun hale getirilebilir.

 

Çoklu plaka seçeneği

 

Ekstra açıklık (daylight) eklenerek (alt ve üst plakalar arasındaki açıklığı ifade eder) aynı döngü içinde önemli ölçüde daha fazla sayıda numune işlenebilir. Her açıklığı oluşturan plakaların kendi ısıtma / soğutma ayarları olabilir.

Çelik, alüminyum ve bakır plaka seçenekleri

 

Opsiyon olarak seçilebilen çelik, alüminyum veya bakır plakalar kullanılarak, belirli bir sıcaklık dağılım profili elde edilebilir.

 

Ekstra seçenekler

 

LabEcon presiniz ayrıca bir aktarıcı silindir(roller bed), bir egzoz davlumbazı, otomatik havalandırma döngüsü ve bir pres döngüsünün bitişini belirtmek için ışık ve ses sistemleri gibi ek seçeneklerle donatılabilir.

 

Roller bed (Aktarıcı silindir): Kalıbın daha kolay yerleştirilmesini sağlayan aktarıcı rulman ünitelerinden oluşur.

 

Egzoz / emiş davlumbazı: Presin üstüne oturur ve Jacob ø200 mm bağlantı flanşı kullanılarak mevcut bir havalandırma sistemine bağlanabilir.

 

Otomatik havalandırma döngüsü / gazdan arındırma stroku: Presleme döngüsü sırasında önceden belirlenmiş bir sürenin ardından - presin otomatik olarak açılıp kapanmasıyla ünitenin havalandırılmasına izin verir.

 

Işık sinyali: Ünitenin üstündeki bir ışık sinyali, bir pres döngüsünün sona erdiğini gösterir.

 

Ses sinyali: akustik bir sinyal, pres döngüsünün bittiğini gösterir.

 

Genişletilmiş garanti

 

Talep üzerine standart garanti süresi uzatılabilir.

 

Özelleştirme

 

Presinizin özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesini istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Teknik Özellikler

bottom of page