top of page

KAUÇUK HAMURU YOĞUNLUĞU ÖLÇÜM CİHAZI

Elatest®, polimerlerin, özellikle kauçuk ve vulkanize edilmemiş kauçuk bileşiklerinin yoğunluğunu belirlemek amacıyla tasarlanmıştır.

elatest - kauçuk hamuru yoğunluğu ölçme cihazı

KAUÇUK HAMURU YOĞUNLUĞU ÖLÇÜM CİHAZI (ELATEST)

Elatest®, polimerlerin, özellikle kauçuk ve vulkanize edilmemiş kauçuk bileşiklerinin yoğunluğunu belirlemek amacıyla tasarlanmıştır.

 

Numune ağırlığı ve hacmi vasıtasıyla yoğunluğun otomatik belirlenmesi

 

Elatest®, polimerlerin, özellikle kauçuk ve vulkanize edilmemiş kauçuk bileşiklerinin yoğunluğunu belirler - hem reçete geliştirme sırasında hem de sürekli üretim kontrolü için kauçuk işleme için belirleyici bir önem taşır. Örnek malzeme, ölçüm silindirinde sıkıştırılır. Bu sıkıştırma işlemi sırasında numunede bulunan herhangi bir gaz dışarı çıkar. Önceden belirlenmiş bir basınç altında, hareketli piston her bir numune için özel bir konuma ulaşır, yani numune kendi özel hacmine sıkıştırılır. Pistonun stroku bir yer değiştirme dönüştürücü ile ölçülür ve bilgisayara iletilir.

 

Bilgisayar, numune ağırlığı ve hacminden, yoğunluğu otomatik olarak hesaplar. Uygulanan bilgisayarın yazılımı kullanıcı dostudur ve bir dokunmatik ekran üzerinden çalıştırılır. Ölçülen değerlerin mükemmel tekrarlanabilirliği, kolay kullanım ve güvenilirlik, Elatest®'i hem üretim kontrolü hem de araştırma ve geliştirme için en uygun hale getirir.

Teknik Özellikler
bottom of page